Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava: My, děti slumu

Do 14.5.2017 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná výstava „Fotografa bez talentu“: My, děti slumu.

Představte si, že je vám 6 let, staráte se o svého dvouletého bratra, jíte pouze 1x denně, sbíráte odpadky nebo po nocích šijete ve fabrice boty. I tak vypadá běžný den dítěte ze slumu Čalantika.

Přinášíme velmi syrový materiál z míst, kam se člověk jen tak nedostane. Chudoba, špína, nebezpečí, ale zároveň i radostné úsměvy a nezdolná chuť žít. To vše vám zprostředkuji pomocí autentických fotografií a psaných i vyprávěných příběhů.

Dozvíte se, proč lidé nejčastěji končí ve slumu, jak vypadá jejich běžný den nebo kolik reálně dostanou za noční směnu, kde šijí oblečení, které se následně stává značkovým. Nahlédneme i do vzdělávacího centra Čalantika, které dětem ze slumu pomáhá získat vzdělání.

Součástí výstavy bude také beseda o cestách po Bangladéši, nejen pro cestovatelské nadšence. Dozvíte se mnoho užitečných informací od mých hostů z humanitární organizace ADRA, kteří již Bangladéš procestovali skrz na skrz.

Výstavu doprovází projekce videí z Bangladéše i ze samotného slumu.

Fotograf bez talentu sleduje touto výstavou několik cílů:
1) Vytvořit most empatie mezi lidmi bez ohledu na vzdálenost, barvu pleti či náboženství.
2) Poukázat na paradox velké chudoby, ale nikoliv menšího štěstí, které lidé v Bangladéši prožívají a tím inspirovat k menší materiální závislosti.
3) Získat finance na chod vzdělávacího centra Čalantika, bez něhož by 80 dětí ze slumu přišlo o možnost důstojnějšího života.

Výstava je prodejní a veškerý výtěžek bude věnován dětem z Čalantiky a to bez režijních nákladů, tedy vše přímo jim.

Profesionální tisk fotografií zajistil Megapixel.cz, takže se můžete těšit na špičkovou obrazovou kvalitu.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

26. dubna / 20:00 hod
Inspirativní a motivační přednáška a Davida Šrámka
Cesta kolem světa jako kariérní stop-timeFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava: My, děti slumu