Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Mirek Kemel a jeho ftipy

Do 31.8.2018 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná humorná výstava Mirek Kemel a jeho ftipy.

Kdo by neznal osobnost Miroslava Kemela, našeho významného karikaturisty, který denně už tolik let baví lidi svým humorem? Dříve pro MF Dnes, dnes v Právu a magazínu Reportér..

Na zahájení výstavy si s autorem zahráli Vladimír Javorský a Petr Tichý.

 

Miroslav Kemel. Narozen 11.11.1963. Vystudoval ČVUT, Stavební fakulta. Chodil na kurzy figurální kresby u docenta Borise Jirků na UMPRUM v Praze. Od roku 1990 na volné noze jako karikaturista. Je ženatý s Kateřinou, dva kluci, Sebastian a Robin. Žije v Praze, ateliér má na Berounsku. Jeho první první publikovaný vtip vyšel v deníku Práce v roce 1987. V roce 1989 pak první publikovaný vtip v Dikobraze. Dále 1991- 1999 karikaturistou deníku Lidové noviny; 1999-2003 karikaturistou deníku Hospodářské noviny, a Od roku 2004 byl karikaturistou deníku Mladá fronta DNES. Momentálně pravidelně přispívá na největší zpravodajský portál v ČR, Novinky.cz.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Mirek Kemel a jeho ftipy