Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Miloš Sedláček – Fotografie

9. 12.-30. 1. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 30. 1. 2022 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná krásná výstava fotografií Miloše Sedláčka.

Po několika samostatných výstavách, kterými Miloš Sedláček představoval vždy nový cyklus či fotografický projekt, je ta následující v Czech Photo Centru jiná. Je jakýmsi ohlédnutím za jeho prací v posledních patnácti letech. Nejstarší vystavované fotografie jsou z cyklu Struktura stínu, který Sedláček poprvé vystavil v soukromém klubu rodiny Havlových v paláci Lucerna v roce 2010.

Sedláčkovy fotografie v tomto cyklu již nabývají svou charakteristickou podobu, která se dále vyvíjí a proměňuje v cyklu Okrajiny. oba cykly byly vystaveny už několikrát.

Následují ukázky z cyklu Architektura v nás, vystavovaného v roce 2020 v Trmalově vile, i z dosud poslední série Stěny, ploty, horizonty, která byla vystavena teprve v září loňského roku v Písecké bráně na pražských Hradčanech. Diváci budou mít poprvé možnost vidět současně fotografie z více Sedláčkových cyklů a sledovat, jak na sebe navazují, jak jeden z druhého vyrůstá nebo se odštěpuje. Každá série je jiná, každá má svou myšlenku, své pozadí i výraz. Přesto zůstává patrné, že jde o dílo jednoho autora.

„Očekávám, že po tvůrčím a výstavním maratonu mi tato expozice poskytne reflexi tvůrčího vývoje. Výrazná orientace na výtvarnost dává mé fotografii specifický charakter, za obecně platnou hodnotu svých prací považuji niternost, upřímnost a pravdivost. o tu usiluji,“ říká Miloš Sedláček. 

Ukázky a fotografie z výstavy: Miloš SedláčekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Miloš Sedláček – Fotografie