Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Michaela Třeštíka v rámci projektu Artvarium

Od 16.2.2021 je v Pasáži českého designu (pasáž ČNB), Na Příkopě 24, Praha 1, přístupná v rámci projektu Artvarium zajímavá výstava prací – pastelů Michaela Třeštíka, doplněná o ukázky posledních autorových knih. Aktuální velkou knihu Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče ilustrovala moje skvělá kamarádka a úžasná umělkyně Věrka Vybíralová.

MICHAEL TŘEŠTÍK (1947)
Původním vzděláním inženýr architekt a specialista na urbanistickou akustiku, od roku 1989 je na volné noze jako spisovatel a publicista.
Několik let byl šéfredaktorem a vydavatelem literárního týdeníku TVAR a vydavatelem encyklopedií KDO JE KDO. Od roku 1992 je dramaturgem většiny filmů své ženy, dokumentaristky Heleny Třeštíkové, některé z nich realizoval i jako producent. Kromě knih prozaických napsal řadu publikací o výtvarném umění. Aktivně se zabývá nejenom literaturou, ale i kresbou, fotografií nebo keramikou.
Patří k významným sběratelům a znalcům českého výtvarného a užitého umění, od roku 2003 vede internetový obchod a galerii s uměním a starožitnostmi eAntik.
V Pasáži českého designu prezentuje tvorbu pana Michaela Třeštíka kurátorka umění PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D. v rámci exkluzivního uměleckého projektu ARTVARIUM.

….

On-line výstav a virtuálních prohlídek už máme dost, chceme lidi, kteří se mohou přijít podívat na expozici naživo:)
A je to tady.
ARTVARIUM!:)
 
Pasáž českého designu je v podstatě prosklená (a krásná!) galerie v samém centru Prahy (Na Příkopě 24) a hlavně – denně otevřená, vstupné po vás nikdo chtít nebude a bude-li pršet – nezmoknete.
Jestli máte chuť a výstavy vám chybí tak moc jako nám, zajděte se mrknout na to, co jsme pro vás připravili.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Michaela Třeštíka v rámci projektu Artvarium