Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Martin Zeman: Myanmar 2019

Do 12.10.2019 bude v Minigalerii centra Foto Škoda, Vodičkova 37, Praha 1, zdarma přístupná prodejní výstava fotografií Martina Zemana: Myanmar 2019.

Martin Zeman se v roce 2019 vydal do jihovýchodní Asie už poněkolikáté. Tentokrát soustředil svůj hledáček na tamní obyvatele a zachytil způsob jejich života i atmosféru místa. 

Slovo autora
Cestu do Myanmaru jsem podnikl v roce 2019, ale v jihovýchodní části Asie jsem byl již několikrát. Přesto mne tato země překvapila nádhernou různorodou krajinou, obrovskými jezery, plovoucími vesnicemi, řemeslnými tradicemi, buddhistickými památkami… Je toho mnoho, co jsem obdivoval, ale především to byli skromní, chudí a skvělí lidé této krajiny, obyvatelé Myanmaru, kteří se ještě stále umí i na cizince usmívat.

Proto se v tomto výstavním souboru věnuji právě lidem, které jsem na své cestě potkal. Zachytil jsem krátká zastavení s trhovci ve městech, celodenní treky s domorodým průvodcem Moonsanem po vnitrozemí, plavby po jezeře, procházku s mnichem v buddhistickém chrámu, dvouhodinový fotbálek s dětmi v klášteře… Všude panovala poklidná a veselá atmosféra plná upřímného zájmu.

Více fotografií a reportáží z cest, které jsem podnikl, najdete na adrese www.PribehFotografie.cz.

O autorovi
Martin Zeman vystudova Institut tvůrčí fotografie v Opavě a živí jako fotograf a filmař. Vášeň pro fotografii se ale v jeho případě snoubila i s cestováním, a tak už od roku 2010 za doprovodu svého fotoaparátu podniká výpravy po celém světě a mapuje tamní život a prostředí. Nevěnuje se ale pouze cestovatelské fotografii – v jeho portfoliu najdete snímky architektury, přírody, interiérů či firemní a reklamní videa. Další informace naleznete na stránkách www.DAtelier.cz a www.RAWpictures.cz.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Martin Zeman: Myanmar 2019