Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava: Marek Šilpoch – Křehkost kontextu

Do 18.4.2021 bude na předchozí objednání v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná velmi zajímavá výstava světelných instalací Marka Šilpocha: Křehkost kontextu.

Výstava bude přístupná v normální otevírací době galerie od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 po předchozí domluvě formou soukromé návštěvy (viz. níže).

Světelné umění v kontextu historie a současné vizuální kultury je tématem postgraduálního studia vizuálního umělce Marka Šilpocha, který se světelným instalacím věnuje již šest let. Marek Šilpoch nyní před diváky předstupuje se svou premiérovou sólovou výstavou Křehkost kontextu, na které představuje poslední způsob svého uvažování o světle a světelných instalacích. Základními stavebními kameny jeho současného výrazu jsou recyklované industriální prvky v kombinaci s různou podobou skleněných a barevných intervencí. Sklo, industriální prvky a světlo vytváří bladerunnerovskou estetiku jak jednotlivých děl, tak i celé instalace. Citlivá kombinace jednotlivých prvků Šilpochovi umožňuje svobodně pracovat s křehkostí kontextu původních objektů a svými intervencemi je zasazuje do kontextů nových, ovlivněných jak původní funkcí objektu, tak zásahem autora, který je někde blíže řízené náhodě a jinde výsledkem jasného a promyšleného rozhodnutí.
kurátor: Petr Hájek
>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<
JAK SE PŘIJÍT PODÍVAT:
Pokud se budete chtít přijít podívat na výstavu Marka Šilpocha Křehkost kontextu, objednejte si soukromou návštěvu galerie. Prohlídka formou soukromé návštěvy je možná v otevírací době galerie od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 kdykoliv v průběhu trvání výstavy (26.3. – 18.4.2021). Svoji soukromou návštěvu si, prosím, rezervujte v rezervačním systému Reservanto na tomto odkazu:
Návštěvy jsou nastaveny na 30 minut a omezeny jsou maximální kapacitou 5ti osob. V případě zájmu o delší prohlídku si ale můžete zarezervovat i po sobě jdoucí termíny.
Vaše požadavky na rezervaci jsou vyřizovány systémem “first come, first serve” a po zarezervování návštěvy online již nemusíte dělat další kroky. Stačí pak jen přijít na soukromou návštěvu galerie.
Pokud byste chtěli výstavu navštívit mimo otevírací hodiny galerie, napiště nám, prosím, na email petr@thechemistry.cz.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava: Marek Šilpoch – Křehkost kontextu