Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Luboš Malina: Víš, co se říká

Do 4. 3. 2022 má v Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1, zajímavou výstavu Luboš Malina s názvem: Víš, co se říká.

Jedná se o grafiky vytvořené pro klip Druhé trávy:

https://www.youtube.com/watch?v=GNgDFqfyoOY

Kurátorem výstavy je Alena Laufrová.

Robert Křesťan a Druhá tráva, kteří letos získali dvě sošky Anděla, přicházejí s prvním videem k oceňovanému albu Díl první. Klip ke skladbě Víš, co se říká, pojal režisér Tomáš Krejčí jako obrazovou báseň. Záběry z kamer doplnil rozhýbanými originálnímu grafikami banjisty a výtvarníka Luboše Maliny.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/orientace/kultura/druha-trava-predstavuje-prvni-video-k-andelem-ocenenemu-albu.A211215_113744_ln_kultura_bez

Luboš Malina (* 27. ledna 1959 Náchod) je český multiinstrumentalista, jeho záběr je široký (akustické a elektrické banjo, irské píšťaly, klarinet, kaval, tárogató, saxofon, mandolína, kytara).

Je bývalým členem brněnské skupiny Poutníci, kde se potkal s Robertem Křesťanem, se kterým spolupracuje dodnes. Je spoluzakladatelem a kapelníkem české multižánrové skupiny Druhá tráva.

Luboš Malina je současně vyhledávaný producent a studiový hráč, podílel se například na projektu Lucie v Opeře, na deskách Lenky Dusilové, skupin Kabát, Mig 21, Teagrass, albu Písňobraní dua Plocek a Šuranská a mnoha dalších. Doposud natočil čtyři sólové desky. Několikrát byl oceněn v anketě Bluegrassové asociace ČR jako Banjista roku. V současnosti kromě účinkování s Druhou trávou spolupracuje s Katkou García (projekt Garcia a Kon Sira), se svými bratry (Malina Brothers) a s instrumentálním triem Malina – Liška – Nejtek. Od roku 2005 vystupoval také s Pavlem Bobkem (Malinaband), pro kterého zároveň produkoval tři poslední studiové desky. V roce 2016 vydal album Fragile Bliss v triu s Tomášem Liškou a Michalem Nejtkem, za které byl nominován na Cenu Anděl 2016 v kategorii Jazz & Blues.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Luboš Malina: Víš, co se říká