Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle

18. 9.-17. 12. / Pragovka Art District / Malba

Do 17. 12. 2022 bude v Pragovka Gallery, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná velmi zajímavá skupinová výstava Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle, která je součástí výstavního dějství „Napojení“. 

Čím je médium textilu tak fascinující? Třetí a poslední dějství celoročního výstavního cyklu mapuje aktuální tendence týkající se textilních principů a technik a zasazuje je do kontextu současného umění. Měkkost a křehkost je možné chápat jako synonyma k textilním technikám. Důležitým východiskem výstavy je zakotvení archetypálního chápání média textilu jako sdíleného rituálu.

Vystavující umělkyně a umělci: Veronika Šrek Bromová, Petra Čížková, Viktor Fuček, Julia Gryboś a Barbora Zentková, Eliška Hanuš a Haštal Hapka, Vendula Chalánková, Petra Janda, Pille-Riin Jaik a Nazira Karimi, ka3ka3, Maud Kotasová, Tom Kotik a Daniel Vlček, Judita Levitnerová, Petr Lysáček, Kristýna Manchart, Martina Nosková, Lucie Nováčková, Martin Pondělíček, Pavel Příkaský, Eva Rotreklová, Tomáš Samek, Beáta Spáčilová, Dominik Styk, Jakub Tajovský, Ondřej Trnka

Kurátorky: Martina Fridrichová, Petra Janda, Lucie Nováčková, Tereza Nováková

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle