Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Leoš Suchan: Barokní kavárna

24. 10.-2. 12. / Kavárna co hledá jméno / Malba

Do 2.12.2018 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Leoše Suchana: Barokní kavárna.

Leoš Suchan ve své nejnovější sérii pláten s názvem „Barokní kavárna“ (kterou vytvořil přímo pro naše prostory) vytváří abstraktní variace na díla starých mistrů z období baroka a doplňuje je o realistické malby portrétů nebo běžných předmětů, se kterými se dennodenně setkáváme.

Leoš má již za sebou řadu samostatných i skupinových výstav v Čechách i v zahraničí a jeden z jeho obrazů byl v roce 2018 prezentován v užším výběru prestižní mezinárodní ceny „Columbia Threadneedle Prize“ v londýnské “Mall Galleries“.

Akademický malíř Leoš Suchan (*1989) patří mezi viditelné současné realistické autory u nás. Malbě se vyučil pod vedením prof. Zdeňka Berana a prof. Michaela Rittsteina na pražské Akademii výtvarných umění (2011 – 2016) a výtvarné práce konzultoval také často s Pavlem Holasem nebo Martinem Velíškem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Leoš Suchan: Barokní kavárna