Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Lea Petříková – Vědomí ostrova

24. 6.-25. 8. / Galerie Mimochodem / Fotografie

Do 25. 8. 2021 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra výstava Ley Petříkové: Vědomí ostrova.

„Ostrov je pouze snem člověka a člověk čistým vědomím ostrova.“ Gilles Deleuze

V novém projektu Ley Petříkové, Vědomí ostrova, je ústředním motivem specifické místo, kterým je tzv. Ostrov sv. Klimenta. Autorka hledá způsoby, jak se ostrovu přiblížit, zachytit jeho energii, ale zároveň ponechat na divákovi a jeho představivosti to, jak jej vnímat. Samotná návštěva Ostrova sv. Klimenta vyžaduje značné vynaložení vlastního úsilí, které musí být motivované hned několika momenty. Jsou jimi například zvědavost a imaginace, které nám dovolují si ve svém vědomí představovat, jak ostrov asi vypadá a působí. Dalším momentem je motivace stát se jakýmsi průzkumníkem, který se pohybuje v terénu a naplňuje svou misi hledáním ostrova. Člověk si díky takovému prozkoumávání nalézá cestu k místu samotnému, spojuje si s ním vlastní, osobní historii, zážitek. Ostrov se tak stává místem nového tvoření.

Lea Petříková svým projektem Vědomí ostrova přispívá k tematickému celku ročního programu Galerie Mimochodem zaměřeného na živly a tomu, jak jim rozumět, konkrétně jak rozumět živlu země.

WEB / www.leapetrikova.com
IG / @leapetrik

Výstava vznikla s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Domova sociálních služeb Vlašská, Sprinter studia v Praze a ArtMap.

Kurátorka: Maro Hajrapetjan
Supervize: Lenka SýkorováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Lea Petříková – Vědomí ostrova