Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Le Piazze [in]visibili – [Ne]viditelná náměstí

25. 2.-25. 3. / Palác Lucerna / Fotografie

Do 25.3.2021 bude v pasáži Paláce Lucerna, Vodičkova 36 (vstup též průchodem ze Štěpánské 61), Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Le Piazze [in]visibili – [Ne]viditelná náměstí.

Výstava „Le Piazze [in]visibili“ nabízí působivou fotografickou procházku krásami italských náměstí a vyzývá přitom k zamyšlení nad historickým okamžikem „zastavení“ a nad  všemi prvky národní identity, které se v průběhu dějin Itálie vytvořily kolem pojmu „piazza“ (náměstí).

Vyprávění o náměstích se odvíjí prostřednictvím snímků mnoha fotografů a popisů od slavných současných autorů jako Edoardo Albinati, Liliana Cavani, Marcello Fois, Helena Janeczek, Nicola Lagioia, Maurizio Maggiani, Valerio Magrelli, Elisabetta Rasy, Giorgio van Straten a Sandro Veronesi. Jde o dialog mezi obrazem a slovy, mezi již osvědčenými autory a těmi začínajícími, mezi méně známými náměstími a těmi, která jsou proslulá po celém světě, mezi znovu objevenou architekturou a společenskými vztahy, o kterých je třeba nově přemýšlet. 

Tento projekt navrhl a připravil Marco Delogu a jeho propagátorem je italské Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce. Akci pořádá Italský kulturní institut v Praze ve spolupráci s Velvyslanectvím Itálie, Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou a Národní agenturou pro turismus ENIT. Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Le Piazze [in]visibili – [Ne]viditelná náměstí