Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Kostýmy: Jan Skalický 1929 – 2019

Už jen do 18.9.2019 se můžete zajít podívat do provozní budovy B Národního Divadla (vlevo na piazzetě ND – Náměstí Václava Havla), na zajímavou výstavu Kostýmy: Jan Skalický 1929 – 2019 – k nedožitým devadesátým narozeninám.

České divadlo si 11. září připomíná nedožité 90. narozeniny kostýmního výtvarníka Jana Skalického. Archiv Národního divadla má ve svém fondu stovky kostýmních návrhů tohoto fenomenálního autora, který navrhoval kostýmy nejen v tuzemsku, ale i v zahraniční na těch nejprestižnějších scénách, jakými byly a jsou Metropolitní opera v New Yorku, německé operní domy v Mnichově, Berlíně, Hamburku, londýnská Covent Garden a mnohé další.

Výročí Jana Skalického Národní divadlo vzpomene výstavou výtvarných návrhů kostýmů a nebudou chybět ani realizované kostýmy, které uchovává kostýmní fundus ND. 

Otevřeno denně 15–20 hodin
vstup zdarmaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Kostýmy: Jan Skalický 1929 – 2019