Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina – Moldavský zápisník 2019–2020

Do 30.5.2020 bude v minigalerii centra Foto Škoda, Vodičkova 37, Praha 1, zdarma přístupná krásná výstava fotografií Kevina V. Tona: Mlčenlivá krajina – Moldavský zápisník 2019–2020.

Kevin V. Ton, mistr streetové fotky. Znáte ho jako našeho lektora a vynikajícího fotografa s talentem zachytit silné okamžiky. Od 11. do 30. 5. si můžete v Minigalerii Centra FotoŠkoda vychutnat fotografie z jeho cesty po Moldávii, kde život plyne úplně jiným tempem

Slovo autora

Do Moldávie, maličké chudé země sevřené mezi Rumunskem a Ukrajinou, jsem poprvé zavítal na jaře roku 2019 a nakonec v ní během několika návštěv pobyl bezmála dva měsíce (vlastně až současná pandemie odložila další cesty na neurčito). A v podstatě hned jsem si ji zamiloval, zejména pak pro krásu a náladu venkova.

Pojem obyčejný život získal další rozměr. Zemití, pohostinní lidé. Vstřícnost a klid. Tradice uchované v každodenním konání. Ticho. Ticho přerušované občasným štěkotem psů, volaním hospodářských zvířat či vyzváněním z kostelů. Dusotem koní táhnoucích vůz. Víno. Výtečné domácí víno, skvělé jídlo včetně postního.

 

Všudypřítomná duchovnost vyplňující běžný den. Noci. Černé a přesto zářící myriádami hvězd. Vůně, které si pamatuju z dětství. I vzpomínky na kulisy ze sovětské éry. Postupně, snímek za snímkem, se pokouším zachytit prchavé pocity, které ve mně místní mlčenlivá krajina vyvolává.

O autorovi

Kevin V. Ton se narodil se roku 1966 v Praze. Je fotografem na volné noze. Celoživotně se věnuje živé, převážně černobílé, humanisticky zaměřené fotografii. Základem jeho tvorby jsou zejména dlouhodobé projekty. Roky a roky, v podstatě den za dnem, se věnuje fotografii pouliční.

Za svou práci získal řadu ocenění. Je duchovním otcem a spoluzakladatelem fotografického spolku VERUM PHOTO, vnitřně navazujícího na kořeny živé dokumentární fotografie. Doma i na cestách ho provází především fotoaparáty značky Leica.

Výstava je prodejní,

cena jedné fotografie je 2 100 Kč. Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina – Moldavský zápisník 2019–2020