Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Karolína Vorlíková: Post-Party Pillar

Do 16.7.2020 je v galerii NIKA – malé galerii UMPRUM / VŠUP, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná výstava Karolíny Vorlíkové: Post-Party Pillar.

Japonské umění Kintsugi, kdy se praskliny keramiky tmelí směsí se zlatým nebo stříbrným práškem, spočívá v respektu k historii daného předmětu. Stejně tak autorka ve svém projektu navrací život roztříšteným objektům a spolu s nimi i reinkarnuje jejich vyprávění. Vystavený artefakt je jakýmsi mementem mori náhle ukončených radovánek jedné domácnosti – „žvýkačkami“ slepené vzácné střepy pozměňují nejen hodnotu a tvarosloví původních objektů patřících jiné generaci, ale zhmotňují také sloup vzpomínek generace současné.

Studentka ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla na VŠUP, Karolína Vorlíková, vychází ve svém site-specific díle pro Galerii NIKA z klauzurního projektu, kterému se kontinuálně věnuje od roku 2019.

Kurátorky: Zuzana Dusilová, Mariana Pecháčková, Eva Slabá
Grafika: Jiří MackůFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Karolína Vorlíková: Post-Party Pillar