Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Karin Pliem (Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov)

Do 1.11.2015 bude v Egon Schiele Art Centru, Široká 71, Český Krumlov, přístupná výstava obrazů a kreseb Karin Pliem.

Výstava je součástí cyklu Mysterium Šumava:

Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem Mysterium Šumava zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní – Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Karin Pliem (nar. 1963 v Zell am See) žije a pracuje ve Vídni. Studovala malbu a sochařství na Vysoké umělecko-průmyslové škole ve Vídni (prof. Wander Bertoni, prof. Carl Unger a prof. Adolf Frohner).
„Rostlinné organismy z rozmanitých ekosystémů na mých obrazech mutují, konkurují si, navzájem na sebe působí, vytvářejí nové formy a vztahy. Člověk se na těchto obrazech nevyskytuje, ale je zván, aby do vizuálních, myšlenkových a emocionálních scénářů vstupoval, aby se tam, pokud možno, i někde našel.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Karin Pliem (Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov)