Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Karel Jerie: Do sedel !

Už jen do 4.9.2016 bude v Městské galerii Zázvorka, U Zázvorky 1210, Nové Město nad Metují, přístupná zajímavá výstava obrazů, grafik a komiksů Karla Jerie: Do sedel !

Karel Jerie (* 16. března 1977 Praha) je český malíř a komiksový kreslíř. Vzdělání získal na Akademii výtvarných umění v ateliéru malby Antonína Střížka a Michaela Rittsteina (1999–2005). Je autor komiksových alb z roku 2007Oidipus Rex, Šifra mistra Hanky (se scenáristou Tomášem Hibi Matějíčkem), v roce 2010 vyšla kniha jeho prací (obrazy a komiksy) Lovecká sezóna, spolupracoval na sbornících Inseminátor a O (ne)mrtvých jen dobré. V roce 2008 získal I. cenu na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži za komiks věnovaný historii českého komiksu Sbohem má lásko. V roce 2006 spoluzaložil občanské sdružení na podporu komiksu SEQENCE a od roku 2008 je členem SVU Mánes. V únoru a březnu roku 2011 vystavoval malby a ilustrace spojené s tematikou pravěku pod názvem „Jurské nebe“ v Galerii města Trutnov.

CV: WikipedieFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Karel Jerie: Do sedel !