Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jiřího Machta v rámci projektu Artvarium

Od 15.4.2021 je v Pasáži českého designu (pasáž ČNB), Na Příkopě 24, Praha 1, přístupná v rámci projektu Artvarium zajímavá výstava uměleckého fotografa Jiřího Machta aka Macht2.

Jiří Macht maturoval v roce 1996 na Výtvarné škole Václava Hollara, a poté pokračoval ve studiu na FAMU v oboru fotografie, kterou úspěšně dokončil. Vystupuje pod pseudonymem Macht2. Má za sebou více než 30 autorských a desítky skupinových výstav, věnuje se cestopisné fotografii z cest po Evropě, USA, Asii či Austrálii, kterou dále posouvá až do abstraktních koláží. Rád a často jezdí na Kubu, kde pořádá kurzy focení pro své krajany. Věnuje se také kurátorské činnosti na mezinárodních výstavách. Sám v zahraničí také vystavoval (Německo, Francie, Itálie). Spolupracuje se známými architekty a jeho díla zdobí desítky interiérů. Do fotografií i maluje, nebo z nich vytváří koláže, či asambláže. Fotografie je hlavní médium, které mu díky jeho originálním postupům umožňuje naprosto neomezenou svobodu tvorby.

www.macht2.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jiřího Machta v rámci projektu Artvarium