Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jiří Hlůže: „Obrazy“

18. 7.-3. 9. / Galerie Dooka / Malba

Do 3.9.2018 můžete ve výlohové galerii Dooka, Husova 4, Praha 1, zhlédnout kdykoli zdarma výstavu obrazů Jiřího Hlůže.

Plzeňský rodák Jiří Hlůže navštěvoval LŠU; po absolvování vojenské služby se prostřednictvím Jazzové sekce seznámil se současným uměním. Vystavoval na řadě undergroundových akcí.
Po roce 1989 založil Galerii v pasáži, účastnil se řady skupinových výstav. První samostatnou výstavu měl v Chebu v galerii Růžový kopeček v roce 1995, v roce 1996 vystavoval v německém Batreuthu, o rok později v Amsterodamu. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Čechách, Německu, Švédsku, Holandsku a USA. Mimo volnou tvorbu spolupracuje na tvorbě interiérů, filmových dekorací, soch.

Malbu střídá s fotografií a s nástupem digitálního věku se posunuje směrem ke kořenům fotografie, fotí dírkovou komorou, vytváří fotogramy. Tyto staré techniky kombinuje s malbou a vytváří zcela novou skutečnost z hlediska diváka a zároveň svět, ve kterém se nachází on sám.

Jiří Hlůže je předsedou Sdružení výtvarníků Výtoň.

Zdroj CV: Scena.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jiří Hlůže: „Obrazy“