Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jaroslava Valečky: Severní vítr je krutý

Do 22. 8. 2021 bude ve Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie. U Černé věže 22, České Budějovice, přístupná krásná a rozsáhlá výstava obrazů Jaroslava Valečky: Severní vítr je krutý.

Na výstavě etablovaného malíře Jaroslava Valečky s názvem Severní vítr je krutý, je představen průřez autorovou tvorbou z posledních let. Kurátorem výstavy je historik umění Adam Hnojil.

Jaroslav Valečka se narodil v roce 1972 v Praze a absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru Jiřího Sopka.

 

Autor se věnuje tradiční malbě a jeho tvorbě dominují fantazijní náměty. Charakteristickým projevem je krajinomalba s posunutými významy. Většina jeho prací vznikla pod vlivem prožitých událostí v Sudetech. Autor jim výtvarným zpracováním dodává specifickou symbolickou poetiku, jež umožňuje svým nejednoznačným vyzněním divákovi vstoupit do děje.

Jaroslav Valečka vystavuje od roku 1995 a má za sebou řadu výstav v Čechách i zahraničí. Jeho obrazy jsou zastoupené nejen ve sbírkách Národní galerie v Praze, ale i ve sbírkách mnoha dalších českých i zahraničních institucí.

valecka.euFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jaroslava Valečky: Severní vítr je krutý