Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jaroslav Guth: Vejděte těsnou branou (a křest knihy Sněžím)

28. 5.-7. 6. / Písecká brána / Fotografie

Už jen do 7.6.2020 bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6,  přístupná zajímavá výstava Jaroslava Gutha: Vejděte těsnou branou.

Otevřeno Út – Ne: 11:00 – 19:00   Pondělí: Zavřeno

Jaroslav Guth se narodil 28. 1. 1940 v Rychnově nad Kněžnou.

Pracoval v oboru světelná technika, ale zároveň se věnoval propagaci, výstavám a fotografii. Vytvořil řadu kalendářů a knih o starožitnostech- zbraních, hodinách, skle apod. Spolupracoval s předními kunshistoriky a pracoval se sbírkami v muzeích a památkových objektech.

Byl členem prvního českého klubu fotografů v Praze, vystavoval na několika výstavách a publikoval i v tisku. Původní zaměření na klasickou černobílou fotografii doplňuje využíváním nových možností pro zdůraznění myšlenky a účinku díla.

……

28.5.2020 se v Písecké bráně konal křest knihy Radka Kedroně: Sněžím! Deník bílé mafie.

Přední český investigativní novinář Radek Kedroň, který před pár lety debutoval knihou Operace Rath, se nyní zaměřil na rozkrytí machinací a korupce v českém zdravotnictví, kterým často bez kontroly procházejí miliardy korun z veřejných peněz. Jako ukázkový případ si vzal kauzu ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, který byl odsouzen na 9 let a proslul v médiích tím, že si o svém korupčním, finančním i kokainovém tažení vedl barvitý deník. Skvěle napsaná kniha, která se čte jako detektivní thriller, je dokonalou rekonstrukcí a popisem toho, jak mafie v českém zdravotnictví fungovala – od dodavatelů přes šéfy zdravotnických zařízení a vysoké státní úředníky až po vyhlášené kmotry. Zároveň kniha podrobně mapuje, jak spletité sítě bílé mafie rozplétala policie a vyšetřovatelé. A samozřejmě nechybí ani bohaté citace z legendárního ředitelského deníku.

….

Všechny fotky z výstavy i ze křtu knihy: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jaroslav Guth: Vejděte těsnou branou (a křest knihy Sněžím)