Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jana Ašenbrennerová: Sisters of Perpetual Indulgence (pro Prague Pride)

Do 31.8.2016 bude v galerii a centru Langhans – Člověk v tísni (po dobu Prague Pride přejmenováno na Pride House), Vodičkova 37, Praha 1, průchodem vzadu, přístupná jedna z hlavních výstav Prague Pride – fotografií Jany Ašenbrennerové: Sisters of Perpetual Indulgence.

Vousatí muži jako krásné jeptišky, i tak může vypadat charita v San Francisku. Výstava fotografií Sester věčné radosti představí jejich práci na podporu LGBT komunity a poodhalí i tajemství jejich fascinujících kostýmů. Autorkou fotografií je oceňovaná Češka žijící v San Franciscu, činnost Sester Jana Ašenbrennerová dokumentuje již několik let.

Sestry věčné radosti (Sisters of Perpetual Indulgence) jsou mezinárodní neziskovou organizací podporující LGBT (Lesbickou, Gay, Bisexuální, Transgender) komunitu. Jejími členy jsou většinou, nikoli však výhradně, gayové, kteří na sebe v roli sester oblékají různé variace oděvů jeptišek a malují si obličej na bílo. Využívají tak satiry, aby poukázali na otázky genderu, morálky a sexuální nesnášenlivosti. V současné době Sestry působí v USA a v mnoha dalších zemích po celém světě, včetně České republiky. Kromě získávání prostředků pro LGBT komunitu se věnují prevenci HIV, drogových závislostí a jiného rizikového chování.

Reportážní část výstavy zachycuje Sestry během akcí, které pořádají v San Francisku. Zde také celá organizace před téměř čtyřiceti lety vznikla a dnes je významnou součástí kulturního života spolupracující s místní policií i politickými reprezentanty města.

Portrétová série pak představuje členy organizace během jejich každoroční módní přehlídky. Sestry předvádějí oděvy z recyklovaných materiálů, navrhované vyhlášenými sanfranciskými návrháři. Výtěžek akce je vždy věnován vybranému charitativnímu projektu. Výstava zachycuje Sestry ze tří ročníků přehlídky Nunway (2012, 2013 a 2016).

Vstup zdarma.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jana Ašenbrennerová: Sisters of Perpetual Indulgence (pro Prague Pride)