Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos

22. 4.-16. 5. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 16.5.2021 bude na předchozí objednání v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná velmi zajímavá výstava Jana Uldrycha & Aleše Brázdila – Kosmos.

Výstava bude přístupná v normální otevírací době galerie od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 po předchozí domluvě formou soukromé návštěvy (viz. níže).

Již více než dvacetileté přátelství započaté během studií na legendární Hollarce pojí malíře Jana Uldrycha (*1983) a Aleše Brázdila (*1983). Jejich společná cesta pokračovala i na Akademii výtvarných umění v Praze, kde oba navštěvovali proslulý ateliér klasických malířských technik Zdeňka Berana. Ten oba ukončili v roce 2009. Oba malíři se nyní setkávají na výstavě Kosmos, na které můžeme vychutnat kam se posunul jejich původně realistický malířský výraz. Dobří současní “realističtí” malíři již dávno nepředkládají divákovi realitu, nýbrž její posunutou podobu. Cílí na pozorného nikoliv líného diváka. Nutí diváka trénovat oko. Porozumět obrazu v jeho hloubce, ať už významové nebo formální. Společným cílem Jana Uldrycha i Aleše Brázdila je snaha o zaznamenání obsahové či strukturální esence. Zároveň v obrazech kladou divákovi past zdánlivé reality. Těmito nástroji posouvají hranice realistického malířského vyjádření daleko za jeho konvenční chápání.
kurátor: Petr Hájek
>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<
JAK SE PŘIJÍT PODÍVAT:
Pokud se budete chtít přijít podívat na výstavu Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos, objednejte si soukromou návštěvu galerie. Prohlídka formou soukromé návštěvy je možná v otevírací době galerie od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 kdykoliv v průběhu trvání výstavy (22.4. – 16.5.2021). Svoji soukromou návštěvu si, prosím, rezervujte v rezervačním systému Reservanto na tomto odkazu:
Návštěvy jsou nastaveny na 30 minut a omezeny jsou maximální kapacitou 5ti osob. V případě zájmu o delší prohlídku si ale můžete zarezervovat i po sobě jdoucí termíny.
Vaše požadavky na rezervaci jsou vyřizovány systémem “first come, first serve” a po zarezervování návštěvy online již nemusíte dělat další kroky. Stačí pak jen přijít na soukromou návštěvu galerie.
Pokud byste chtěli výstavu navštívit mimo otevírací hodiny galerie, napiště nám, prosím, na email petr@thechemistry.cz.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jan Uldrych & Aleš Brázdil – Kosmos