Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jan Hvízdal: Zmrzlé světy

Už jen do 18. 9. 2021 bude v minigalerii centra Foto Škoda, Vodičkova 37, Praha 1, zdarma přístupná zajímavá a krásná výstava Jana Hvízdala: Zmrzlé světy.

Jana Hvízdala můžete znát z blogu Foto Škoda nebo také Instagramu plného krásných fotografií z dalekého severu. Na výstavě s výmluvným názvem Zmrzlé světy se můžete přenést daleko za polární kruh.

Jan Hvízdal se narodil v roce 1985 ve Stodě, žil v Plzni a vystudoval kulturní antropologii na ZČU. V poslední dekádě žil na mnoha různých místech světa ve snaze opustit uspěchanou moderní společnost. Během 10 let žil na Novém Zélandu, v Kanadě a poslední 4 roky pak v Logyearbyenu na Špicberkách, nejsevernějším městě na světě.

Pracuje jako profesionální průvodce v divočině, na Špicberkách působil jako musher, tedy vůdce psího spřežení, na Antarktidě pak jako historik a expediční průvodce. Miluje divokou přírodu, severské země a snaží se na fotkách zachycovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. V současnosti žije v Norsku a plánuje další expedice a výpravy do polárních oblastí.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 1 000 Kč.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jan Hvízdal: Zmrzlé světy