Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jan Gemrot: V čase změny

Do 23.8.2020 bude v malé výstavní síni Mánesa (provozuje Adolf Loos Apartment and Gallery), Masarykovo nábřeží 250, Praha 1, přístupná zajímavá, krásná a zneklidňující výstava obrazů Jana Gemrota: V čase změny.  Otevřeno: Po – Pá 10:30 – 12:30, 13:00 – 18:30 ; So – Ne 13:00 – 18:30, vstup zdarma.

Adolf Loos Apartment and Gallery ve své výstavní síni v pražském Mánesu hostí exkluzivní výstavu jednoho z nejvýraznějších talentů současné umělecké scény. Prodejní výstava prezentuje jeho nejaktuálnější tvorbu.

Hyperrealista, konceptuální malíř, vizuální umělec, Jan Gemrot je v současnosti jedním z vůdčích osobností české výtvarné scény. Patří k mladé hybné generaci posouvající hranice moderního umění. Své umělecké nadání plně rozvinul na pražské Akademii výtvarných umění, kde exceloval svou diplomovou prací cyklem Únos.

Výstava je koncipována do třech tematických částí. Část první a stěžejní prezentuje cyklus explodujících soch a obrazy padajícího sloupu. Tyto malby mají evokovat určitou společenskou katarzi, přeskupení sil a především symbol změny. Zastavení okamžiku exploze v obraze přináší autorovi pocit krásy zmaru, jakéhosi Mementa Mori. Jedním z inspiračních zdrojů malíři byla událost z první světové války, kdy dělostřelecké granáty zasáhly několik Canovových soch. Druhá sekce výstavy se věnuje třem obrazům pracujících s tématem zkoumání vesmíru. V poslední části se Gemrot zaměřil na figurální obrazy, které postihují stávající společenské nálady a jevy jako je izolace, úzkost a existencionální osamocení.

Od roku 2011 je Jan Gemrot zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a v dalších významných českých i zahraničních sbírkách. Svými výstavami šokuje a zároveň připoutává pozornost odborné i široké veřejnosti. O jeho dílo je mezi sběrateli mimořádný zájem.   

Jan Gemrot je exkluzivně zastupován společností Adolf Loos Apartment and Gallery.

Jedná se o neopakovatelnou příležitost shlédnout a získat do sbírky jeho nejaktuálnější tvorbu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jan Gemrot: V čase změny