Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Jan Dotřel: Deeply ordered chaos

Už jen do 29.9.2018 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, přístupná výstava Jana Dotřela: Deeply ordered chaos. Všechny fotky z výstavy: Petr.

Pro fotografie Jana Dotřela je podstatné pnutí mezi redukovatelností a neredukovatelností. Používá platónská tělesa, čtvercové mřížky (gridy) a Fibonacciho posloupnost jakožto matematické modely výseků skutečnosti. Tyto prvky pak zasazuje do pečlivě vybraných krajin, které jsou svými vlastnostmi – nahodilostí uspořádání, neustálým proměnám a růstu naopak jedinečné a neredukovatelné. Vyhýbá se tak univerzalizaci těchto principů a snaží se o jejich narušování a rozklad.

Kurátor a speciální host: Jozef Mrva ml.

Video: Adam Elšík
Grafický design: Štěpán MarkoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Jan Dotřel: Deeply ordered chaos