Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Gabriela Prochazka, Jakub Petr, Michal Pustějovský: If it’s an illusion, why does it feel so real?

Do 25.7.2018 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, v podzemí přístupná výstava Gabriela Prochazka, Jakub Petr, Michal Pustějovský: If it’s an illusion, why does it feel so real?

Lightdesignérka Gabriela ProchazkaJakub Sklář Petr a multimediální umělec Michal Pustějovský jsou autoři, které spojuje propojování nových médií se světem umění. Pochází ze stejného generačního, avšak různého akademického prostředí – UMPRUM (Jakub Petr), AVU (Michal Pustějovský) a UJEP (Gabriela Prochazka). Za pojící prvek by se dala vnímat i jejich nezávisle na sobě uskutečněná stáž na Bezalel Academy v Jeruzalémě.
Na této výstavě uvedou nová, doposud nevystavená díla. Společným tématickým motivem je iluze jako mylný smyslový vjem, který je na výstavě autory rozličně přetvářen. Dá se v přeneseném smyslu chápat i jako první dojem, který za sebou často skrývá mnohem víc.

Kurátorka: Klára Hudáková
Autor grafiky: Matěj Moravec (http://www.matejmoravec.com/)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Gabriela Prochazka, Jakub Petr, Michal Pustějovský: If it’s an illusion, why does it feel so real?