Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava fotografií Jiřího Křenka: Formule 1 na dotyk

9. 12.-12. 1. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 12.1.2020 bude v malé výstavní síni Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá výstava  fotografií Jiřího Křenka: Formule 1 na dotyk.

Jiří Křenek už přes dvacet let fotí tuto motoristickou podívanou. Několik let fotil i jedničku F1 Michaela Schumachera. Jiří Křenek studoval fotografii již na střední škole a magisterský titul v tomto oboru získal v roce 2001 na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě Opava. Jiří Křenek se zaměřuje na fotografování závodů Formule 1, na které mu byla od pořadatele udělena speciální akreditace.

Často obdivujeme nádheru, mistrně zachycenou fotografem během tisíciny vteřiny. Takové umělecké dílo vzniká velmi často při rychlosti zabíraného objektu okolo 300 km/hod. Nejvýznamnější český fotograf Formule 1, MgA. Jiří Křenek si vás dovoluje pozvat na výstavu do Czech Photo Centre v Praze.

ZAČÁTKY:
Jiří se narodil v Praze, v únoru 1974. Hlouběji se začal zajímat o focení již v sedmé třídě. Velmi rád fotil i sám vyvolával fotky již jako třináctiletý kluk! Jak sám říká „na učilišti v Praze i na dalším studiu na Slezské univerzitě v OPAVĚ jsem měl moc dobré učitele, Jiřího Škocha, Aleše Kuneše a na univerzitě i mistry oboru Jindru Štreita a Profesora Vladimíra Birguse.“ Je rád, že i jim snad dělá radost, když od civilních dokumentů té nádherné porevoluční doby (Hypermarkety, Mobily a Městečka) přešel právě k focení těch nejrychlejších aut na světě! Měl i dobrou sportovní průpravu neboť byl velmi dobrým gólmanem v ledním hokeji, chytal i nejvyšší dorosteneckou ligu za 1. ČLTK Praha.

JAK ŠEL ČAS:
V letošním roce oslavil 45 let a Formuli díky úspěšnému konkurzu v roce 1992 do tehdejšího „Světa Motorů“ fotí již 25 let!!! Do roku 2008 fotil pro vydavatelství AXEL SPRINGER Praha a dále již působí jako volný fotograf! Měl to šestí, že již delší dobu pracuje pro stáj MERCEDES a tak se mu splnil i jeho sen, osobně fotografoval 3 roky MICHAELA SCHUMACHERA! Ve svém objektivu má nyní především šestinásobného mistra světa Lewise Hamiltona, jezdce stáje Mercedes.

CO NA VÝSTAVĚ UVIDÍTE:
Především jednu naprosto unikátní fotografii Michaela Schumachera ve formátu 245 x 165 cm, která byla poutačem výstavy Jiřího Křenka v Ludwig Muzeu v německém Koblenzi a po delší době se Jiří rozhodl vystavit i vítěznou fotografii z nejprestižnější Evropské soutěže konané pod názvem „GRAND PRIX DE LA PLUS BELLE PHOTO DE L’ANNÉE“ v Paříži z roku 2004. Kdy se stal prvním fotografem ze střední a východní EVROPY, který ji vyhrál! Přijďte se, ale především podívat na 12 dosud nikdy nevystavených fotografií. Stojí to za to!!!

….

Všechny ukázky z výstavy: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava fotografií Jiřího Křenka: Formule 1 na dotyk