Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava fotografií Adama Kencki: Město – Moře – Kuře

14. 8.-15. 9. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 15.9.2019 bude v malé výstavní síni Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá výstava  fotografií Adama Kencki: Město – Moře – Kuře.

„Když jsme byli malí, hráli jsme hru Země město. Na papír se napíše několik kategorií a potom někdo řekne A potichu si přeříkává abecedu. Když někdo jiný řekne stop, musí se na dané písmeno napsat co nejvíce hesel z dané kategorie. Řekl jsem si, že si zahraju sám se sebou. Sedl jsem k počítači (otevřel láhev s vínem) a snažil se vzpomenout si na města, lidi a místa, která jsem potkal a fotografoval,“ vysvětluje fotograf Adam Kencki.

Autor propadl kouzlu analogu a na svých cestovatelských výpravách zaznamenává život. Díky lidem, které potkává se dostává na zajímavá místa. Kencki k sobě skládá snímky z různých míst a z různých časových období, které ladí jeho analogovému stylu. Místa dokumentovaná relativně nedávno vypadají, jako kdyby nepodléhala času.

Adam Kencki se narodil v roce 1986 v Karviné. Vystudoval Ekonomii a Management cestovního ruchu v Jihlavě, fotografii studoval v Ateliéru tvůrčí fotografie Michala Kalhouse na Ostravské univerzitě a v Ateliéru reklamní fotografie Jaroslava Prokopa na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. S analogovou fotografií se seznámil na Ryslinge Hojskole v Dánsku v roce 2011 a od té doby fotografuje téměř výhradně s filmovými přístroji. V roce 2013 absolvoval stáž ve fotografickém studiu Kameraphoto v Lisabonu. V rámci svého magisterského studia strávil jeden semestre na Bezalelově akademii umění a designu v Jeruzalémě. Vystavoval například v Lisabonu, Amsterdamu či Jeruzalémě. V roce 2018 se vrátil do Ostravy do galerie Fiducia se souborem Zase doma. Adamovy fotografie jsou zastoupeny v online galerii Young Real Art. V Současné době žije a pracuje v Praze.

….

Všechny ukázky z výstavy: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava fotografií Adama Kencki: Město – Moře – Kuře