Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava finalistů Don Papa Art Competititon: „Art of Sugarlandia“

23. 3.-16. 4. / Dům Radost / Malba

Super výstavu finalistů prvního ročníku české verze soutěže DON PAPA ART COMPETITION s názvem „Art of Sugarlandia“ najdete do 16. dubna 2023 v Domě Radost, náměstí Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3 (tram Viktoria Žižkov)!!! (otevřeno 6 – 22, kavárna 11 – 18).

Moc gratuluji vítězi, absolventu Výtvarné fakulty Ostravské univerzity Petru Hajdylovi!

Mezi pětici porotců soutěže DON PAPA ART COMPETITION usedla i autorka nejnovější tuby Don Papa z edice Art – Eliška Podzimková.

Eliška je kreativní multimediální výtvarnice, jejíž jedinečný vtip, smysl pro design a technické dovednosti přispěly k její mezinárodní reputaci průkopnické animátorky, ilustrátorky a digitální výtvarnice.
Její neobvyklá technika spojuje živé akční fotografie a videa s poutavou ručně kreslenou animací. Svou techniku využívá v oceněných krátkých filmech, hudebních videích, fotografických a dalších vizuálních projektech. Spolupracovala například s Jamiem Oliverem, americké mutaci časopisu Vogue nebo New York Film Academy. Je také autorkou výtvarného doprovodu knižního vydání i výstavní podoby Malého prince, která je založená na kombinaci fotografií a ilustrace, doplněna o interaktivní animaci.
Momentálně pracuje na animovaném seriálu Plešouni, určeném pro onkologicky nemocné děti.
 
Jedním z porotců byl i galerista, kurátor, zakladatel a majitel The Chemistry Gallery a expert na současnou uměleckou scénu Petr Hájek.
 
Filipínská značka Don Papa je vedle svých prémiových rumů proslulá i designem jejich obalů, zejména obalových tub. 
 
Soutěž DON PAPA ART COMPETITION proběhla na podzim poprvé v i u nás.
Česká republika se tak přidává k velmi málo zemím, které tuto původně filipínskou soutěž přebírají. Tento úžasný projekt má za cíl podpořit lokální umělce a jejich tvorbu.
 
Dílo vítěze soutěže se objevuje na limitované tubě z edice Art a to z něj dělá sběratelský kousek pro každého milovníka tohoto vyjímečného rumu.
 
Vítěz soutěže získá měsíční uměleckou rezidenci na Filipínách, kde bude mít prostor na tvorbu.
 
https://www.facebook.com/DonPapaCZ


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava finalistů Don Papa Art Competititon: „Art of Sugarlandia“