Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava FestMichael – práce studentů školy Michael (končí)

21. 6.-19. 7. / Náměstí Míru / Fotografie

Ve dnech 21.6. až 19.7.2016 proběhla na Náměstí Míru, Praha 2, volně přístupná výstava prací letošních studentů Fotografické tvorby a Grafického designu Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby MICHAEL.

Tato ojedinělá přehlídka vznikla na základě iniciativy samotných studentů a v předchozích letech se setkala s nadšeným přijetím široké veřejnosti.

Úvodní část akce moderované Václavem Žmolíkem proběhla v úterý 21. 6. 2016. Plně obsazené kino Lucerna nejprve přivítalo projekci krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba, poté následovala vernisáž na náměstí Míru. Slavnostní zahájení bylo spojeno s předáváním cen a sponzorských darů studentům vybraným na základě hodnocení pedagogů i hlasování návštěvníků.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael, která rovněž zajišťuje účast známých osobností – uměleckých garantů projektu a členů odborné poroty. V letošním roce se v této roli představili kupříkladu scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotograf Antonín Kratochvíl, herecká dvojice Richard Genzer – Michal Suchánek či grafický designér Pavel Šťastný.

Záštitu nad projektem FestMichael 2016 převzal Magistrát hl. m. Prahy, Eliška Kaplický Fuchsová, předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy. Podporou přispěli také radní pro kulturu MČ Praha 2 Jaroslav Šolc a radní pro kulturu MČ Praha 1 Jan Krejčí.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků, kteří bývají překvapeni uměleckou úrovní a názorovou originalitou představených děl. Týká se to všech prezentovaných oborů – Grafického designu, Fotografické tvorby i Filmové tvorby.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava FestMichael – práce studentů školy Michael (končí)