Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Evelyn a Matylda Von Eufrat

21. 3.-4. 4. / Analogue / Fotografie

Do 4.4.2017 bude ve fotografickém obchodě a galerii Analogue, Vlašská 10, Praha 1 – Malá Strana, přístupná zajímavá výstava Evelyn a Matylda Von Eufrat.

Evelyn a Matylda Von Eufrat je umělecká dvojice Lenky Jirkové a Marie Krajplové.

Evelyn a Matylda Von Eufrat jsou jednovaječná dvojčata, narozená za záhadných a těžkých okolností do prastaré linie šlechtického rodu. Jejich rodiče při nehodě záhy zemřeli a dívky zůstaly v obrovském domě, s velkým dědictvím a služebnou, avšak odkázány jen sami na sebe. Vytvořily si vlastní svět, který odmítly opouštět a tvrdošíjně v něm po léta setrvávaly, rozhodnuty být pouze spolu, bez okolních vlivů. Tento postoj byl bezpečným útočištěm pro cokoliv. Po léta se tak v tomto jediném i jedinečném, silném i dramatickém spojení vyvíjely dvě originální mentality, nepotřebující k životu čas ani jiné prostory.

Evelyn je obrovská a bílá, uzavřená sama v sobě. Od malička trpí schopnostmi mediumiků. Má vhledy do jiných světů, dokáže přenášet energii, léčí. Matylda je pravým opakem, malá a černá. Její energie je zemitá. Spravuje rodinné majetky, stará se o chod věcí. Je praktická a věcná. Dlouhotrvající tření mezi oběma opačnými póly dvojčat vyvrcholilo rozhodnutím nutné změny. Nejde zůstávat nadále pouze v izolaci. Musí se vyjít z ulity ven.

Výstava fotografií a performance jsou výsledkem životního zlomu dvojčat. Vcházejí do světa a úročí své dovednosti, jak jinak než spojené v celek. Svoboda individuality, je zdá se na spadnutí…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Evelyn a Matylda Von Eufrat