Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Elišky Podzimkové: Filipínské zvířectvo

Do 31. srpna 2021 můžete v rámci festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná v Letenských sadech, Praha 7, navštěvovat krásnou a velmi zajímavou výstavu Elišky Podzimkové: Filipínské zvířectvo.

Unikátní díla inspirovaná magickým světem filipínských ostrovů se díky mobilní aplikaci rozpohybují v rozšířené realitě a vtáhnou návštěvníky do tamní divoké džungle.

Eliška Podzimková sbírala inspiraci pro svou novou výstavu na filipínském ostrově Negros. „Negros není turisty tak hojně navštěvovaný, o to víc pro mě byl zajímavým. Chtěla jsem poznat filipínskou náturu a lokální způsob života. To je mým cílem ostatně vždy, když někam jedu. Snažím se zjistit, jak místní lidé žijí, jaké mají záliby nebo čím se živí. Chci se dostat trošku jinam, než kam by zavítal klasický turista. Musíte být opatrní, ale zároveň trochu přidrzlí, to vám to nejzajímavější pak doslova padá do klína,“ popisuje Eliška Podzimková.

Eliška Podzimková vystudovala Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku obor animace a následně 3D animaci na New York Film Academy. Pracovala jako markentingový specialista a animátor pro New York Film Academy. Dnes pracuje v České republice a živí se jako umělec na volné noze.

Byla autorkou účtu @animateny na Instagramu, který ji doslova změnil život a přinesl spolupráce, o kterých by tato slečna z Dobřichovic ani nesnila. Eliška se snaží ukázat všední okamžiky každodenního života, prostřednictvím dokreslené fotografie, tak aby se lidé na chvíli pozastavili a pousmáli. Spolupracovala se světově známým kuchařem Jamiem Oliverem, svou kreslenou fotografií obsadila titulní stránku New Yorského deníku Metro, fotila pro americký Vogue magazín a vytvořila projekt Dokreslené Česko se zpravodajským portálem iDnes. V současnosti pracuje na turné s Tomášem Klusem a připravuje projekt AnimateCancer se svou bývalou doktorkou z dětské onkologie.

www.eliskap.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Elišky Podzimkové: Filipínské zvířectvo