Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Edita Pattová a Lucie Svobodová: Pohyblivý obraz ve městě

12. 5.-24. 5. / Galerie kritiků / Fotografie

Do 24.5.2020 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná zajímavá výstava Edity Pattové a Lucie Svobodové: Pohyblivý obraz ve městě. Otevřeno denně od úterý do pátku 11 – 18 hodin, o víkendech je možná individuální prohlídka po domluvě s autorkami – Edita Pattová (edikbublinka (zavináč) hotmail.com) a Lucie Svobodová (lucie (zavináč) auropla.net).

Ve formě pohyblivého a ozvučeného obrazu s možností video hry, prezentují autorky jedinečný přístup k tvářnosti města. Pomocí nových technologií objevují a vyjadřují mystérium jeho života.

Edita Pattová (*1982, Praha) vystudovala FAVU při VÚT v Brně v ateliéru Jany Prekové a absolvovala stáž na School of Fine Art, University of Leeds a na FAMU v Praze. Obdržela 4. cenu na IX. Mezinárodním bienále současného umění ve Florencii (2013), nyní vystavuje své kresby ve fotografii na Osten Biennial ve Skopje. Byla nominována na „Cenu Kritiky“ v Praze (2008, 2013) a na „ESSL Art Award“ ve Vídni a „Sovereign Art Prize“ v Londýně (2011). Žije a pracuje v Praze.
www.e-art.cz

Akademická malířka Lucie Svobodová (* 30. března 1963) je česká výtvarnice působící v Praze. Vizuální umělkyně a průkopnice umění nových médií. Absolvovala pražskou Vysokou školu uměleckoprůmyslovou. Jde o zakládající členku pražského Institutu Intermédií, vyučuje grafickou tvorbu na ČVUT, Fakultě elektrotechnické.

Ráda experimentuje s prostorem, pohybem, okamžikem a zpětnou vazbou ve spojení s výpočetní technikou a moderní technikou obecně. Řadu let se zabývá animací, tvorbou videoklipů a jiných druhů vizuálního umění.

Po absolvování VŠUP v Praze, obor filmová a televizní grafika se zabývá elektronickými médii. Vytvořila řadu počítačových animací, několik krátkých filmů animovaných pomocí počítače a klasické malby. Dva roky pracovala na virtuální realitě ovládané mozkovými vlnami s tématem duálního vidění světa. S Michalem Gabrielem tvořila virtuální sochu, realizovala interaktivní projekce, dotykové obrazy i 3D prostorové grafiky. Vydala hudební CD s animacemi, kresbami a poezií. Cíleně směřuje od statických obrazů k obrazům prostorovým a pohyblivým, využívá interaktivní prvky k umocnění dojmu. Používá různé druhy elektronických médií, laser, 3D animační softwary, internet, virtuální realitu, umělou inteligenci, digitální záznam obrazu a zvuku a další aplikace, ale také programování a nově vyrobený hardware. Experimentuje s nejrůznějšími možnostmi – se zvukem, slovem, statickým obrazem nebo pohybem, prostorem, zpětnou vazbou, biofeedbackem a nejnovějšími technologiemi k vyjádření svého záměru. Od začátku své tvůrčí činnosti pracuje v obměnách se základním, ale rozsáhlým tématem. Hledá novou formu pro znázornění tradičních mýtů a archetypů. Vytváří novou realitu a objevuje nové vztahy známých věcí a principů. Vystavuje samostatně i skupinově. Publikovala své práce v řadě tiskovin, v katalozích a dalších médiích.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Edita Pattová a Lucie Svobodová: Pohyblivý obraz ve městě