Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Dante Daniela Hartla

Do 31.7.2019 bude v designérském obchodu Flexup Design, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Dante Daniela Hartla.

Dante Daniel Hartl je vizuální umělec s postkonceptuálním přístupem k médiu klasické malby, kterou studuje u Jiřího Černického a Michala Novotného na UMPRUM. Způsob Danteho umělecké reflexe stojí na široké škále tematických motivů a nesporné odvaze překračovat konvence i hranice běžného habitu. Svá díla tvoří z pečlivě selektovaných, již existujících artefaktů, jako jsou taxidermie (zvířecí hlavy) či jednorázová tetování obsažená ve žvýkačkách. Při tvorbě neužívá pouze mimetické principy, ale dotváří je vnějšími vlivy, například ponecháním na dešti.

Témata precizně ztvárněná v jeho díle se volně prolínají s jeho vlastními zkušenostmi – výrazný rukopis a sebejistý projev doplňuje nečekaně otevřeným dokumentováním svého hýřivého nočního života na polaroidové fotografie.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Dante Daniela Hartla