Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Člověk míní, hospoda mění – 140 let od narození a 100 let od úmrtí Jaroslava Haška

Do 25. 6. 2023 je v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí 19, Havlíčkův Brod, přístupná velmi zajímavá výstava Člověk míní, hospoda mění – 140 let od narození a 100 let od úmrtí Jaroslava Haška.

Výstava zachycuje za využití různých dobových dokumentů zásadní okamžiky života Jaroslava Haška – spisovatelův osobní život, jeho literární činnost, samostatná část je věnována Haškově roli v Rusku a jeho působení v Lipnici nad Sázavou. Stranou však nezůstává ani Haškův život po životě – jeho vnímání v Sovětském svazu i v Československé socialistické republice po dlouhou dobu utvářelo kolem Haška auru komunistického revolučního autora. Vlastní kapitolou zůstává i Haškova Lipnice, festival humoru a satiry, která je s naším regionem velmi významně spjatá.

https://www.muzeumhb.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Člověk míní, hospoda mění – 140 let od narození a 100 let od úmrtí Jaroslava Haška