Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava CAER 8th: Temná hmota, světlo a mioni

13. 5.-24. 6. / Galerie Mega / Malba

Do 24. 6. 2021 bude v Galerii Mega, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná velmi zajímavá a parádní výstava CAER 8th: Temná hmota, světlo a mioni.

Umělec CAER 8th představuje pět svých nejnovějších sci-fi 3D obrazů.

Pro ty z vás, kteří by rádi přidali do své umělecké sbírky a mají zájem zakoupit jeden z jeho obrazů kontaktujte přímo Galerii Mega na galeriemega@gmail.com

…………..

Vladimír Hirscher (* 19. března 1985, Praha), občanským jménem Vladimír Hirsch, užívající též signatury Kaer8th, Kaer MTR, Caer8th či pouze Kaer je český malíř, grafik a designér, patřící k předním představitelům českých výtvarníků street-artu, graffiti a light artu (malování světlem). Vladimír Hirscher je starším ze synů hudebního skladatele Vladimíra Hirsche.

Vladimír Hirscher se malbě se věnuje od útlého dětství. Je samoukem a sám jako svou alma mater uvádí “tunely metra”. Ve svých 14 letech se začal též intenzivně zabývat malbou graffiti a řadu let působil jako zcela nezávislý, amatérský a často na hraně zákona se pohybující mladý umělec, nicméně tento zájem přetrval dodnes, kdy ho ovšem již uplatňuje jako profesionál, oslovovaný institucemi k dekoraci volných ploch.

Profesionálně se malbě věnuje od roku 2007 v komplexní práci na designu interiérů, exteriérů, tradiční malbě a grafice se specializací na 3D malbu, Light Art, air brush, bodypainting, tzv.iluze, atd.. Jeho první sólovou výstavou byla v roce 2013 „8th Spectral Porn Dimension“ v Praze, kde jeho instalace maleb byla cílena ke komplexnímu vizuálnímu zážitku, vycházejícímu z přítomnosti kompletního spektra barev, které je lidské oko schopno zachytit.

Realizoval a realizuje též množství komerčních zakázek pro instituce (např.Magistrát hl.m.Prahy), včetně televizních stanic, např. pro TV Nova či Óčko. Přispěl též do úspěšné výstavy „Sexplicit“ a spolupracoval na projektu „Spielberg office centrum Brno“.

Jak v oblasti venkovních instalací, tak v obrazové tvorbě je Vladimír Hirscher velmi plodným umělcem. Jeho portfolio obsahuje celkově na 300 pláten a kolem 4.000 nástěnných či venkovních maleb a graffiti. Jeho rukopis je k vidění na mnoha legálních plochách a „graffity-jamech“ především v Praze, ale i po celém Česku. Jeho osobitý styl lze řadit k tzv. „post-graffiti“. K oblíbeným patří především věda a sci-fi tematika, často s filosofujícím přesahem a častá jsou nejrůznější společenská témata, především ekologie. Umělecký výraz Vladimíra Hirschera je expresivní, upřednostňující dle jeho vlastních slov intuitivní práci v dané chvíli na daném místě.

Převážná většina autorových pláten je v soukromých sbírkách, dva z jeho obrazů jsou součástí stálé expozice českého výtvarného umění v Galerii Tančící dům v Praze. V této oblasti jeho produkce převažuje kosmologická tematika moderního „sci-fi artu“. Jeho první sólová výstava proběhla v roce 2013 v Praze.

Klasickými technikami tohoto typu malby Vladimíra Hirschera jsou spray, štětec, airbrush a polepy. K jeho pracím patří velké množství tzv. murálů (velkoformátová nástěnná malba), z nichž mezi nerozsáhlejšími a pravděpodobně nejznámějšími jsou nástěnné malby Pražského hradu a orloje na stanici metra Budějovická v Praze z roku 2012. Do této kategorie patří rovněž četný design interiérů, exteriérů a automobilů. Exteriérové malby provádí též v zahraničí.

Vladimír Hirscher též pravidelně vystupuje jako „light-artist“ (světlomalíř). K jeho nejúspěšnějším se řadí živá vystoupení v divadle Ta Fantastika v představení „Pražská mystéria“ (Prague´s mysteries). Vystupuje též na mezinárodních přehlídkách tohoto typu umění (Německo, Polsko, Spojené arabské emiráty, Maďarsko, Slovensko, atd.). K významným z nich patří především vystoupení v katalánském národním muzeu umění v Barceloně či festival „Animayo“ ve Španělsku v roce 2015, kde byl součástí prezentace týmu Alexe Dowise, jehož je členem.

CV: CZ WikiFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava CAER 8th: Temná hmota, světlo a mioni