Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Bohumil Blažek: Reliéfy

12. 9.-27. 9. / Francouzský Institut / Socha

Pouze do 27.9.2019 bude v kavárně Café 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná výstava Bohumila Blažka: Reliéfy.

Soubor reliéfů, kde je obraz je modelován prostorově na bílé ploše a mění se s pohybem zdroje světla. Kouzlem reliéfů je hra světel a stínů, kreslící nekonečnou řadu variací a kompozičních efektů. 

Bohumil Blažek se narodil v roce 1940, absolvoval fakultu architektury ČVUT v Praze. Původně chtěl studovat na Akademii i na UMPRUM v Praze, ale kádrový posudek rodičů mu to neumožnil. Jeho talentu si ale všiml na fakultě architektury profesor katedry výtvarných umění Podhajský, a tak Bohumil Blažek vystudoval architekturu.

Více jak čtyřicet let se věnoval své profesi, byl úspěšný jako architekt, pracoval u nás i v zahraničí. Zároveň s profesí architekta se naplno věnoval a věnuje volné tvorbě.

Po studiích začal pracovat v ateliéru Můstek, který byl zaměřen na rekonstrukce památek a novostaveb v historickém prostředí. Významná z hlediska jeho projektové i výtvarné činnosti byla léta ve firmě Archicentre v Kuvajtu a v Londýně. Pro NPÚ zpracoval grafickou a technickou dokumentaci souboru českých památek, přihlášených k zařazení do světového Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Od roku 1968 navrhoval a realizoval architektonickou podobu různých prezentačních výstav. Své práce vystavuje na samostatných nebo skupinových výstavách od roku 1963 až do současnosti.

Ing. arch. Bohumil Blažek žije a pracuje v Praze Košířích, cílevědomě využívá svůj čas a z každé situace si vybírá to pozitivní, co je důležité pro život. Jeho pozitivní přístup k životu je reflektován i ve výtvarné tvorbě.

Text: Mgr. Jiří RočákFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Bohumil Blažek: Reliéfy