Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Bohdan Holomíček: Album Václav (fotografie Václava Havla)

10. 1.-30. 4. / Kavárna Velryba / Fotografie

Nejméně do 30.4.2020 bude v galerii kavárny Velryba, Opatovická 24, Praha 1, přístupná v podzemí velmi zajímavá výstava Bohdan Holomíček: Album Václav (fotografie Václava Havla).

Výstava doprovází stejnojmennou knihu od nakladatelství Torst.

Václav Havel byl fotografován mnoha českými i světovými fotografy, o žádném z nich se však nedá říci to, co o Bohdanu Holomíčkovi: že byl Havlovým blízkým přítelem, kamarádem po sedmatřicet let – od roku 1974 až do jeho smrti. Bohdan Holomíček po celou tuto dobu Václava Havla fotografoval, zachytil ho na tisících snímků mezi stovkami lidí, v kruhu nejbližších přátel, se spisovateli, divadelníky, s manželkou Olgou, ale i s českými a světovými politiky. Album Václav přináší v bohatém výběru mnoho desítek zcela unikátních fotografií, jež nemohl pořídit nikdo jiný než Bohdan Holomíček. Nikdo z fotografů nebyl Václavu Havlovi tak blízko, nikdo ho nezachycoval po tolik let s tolika zajímavými lidmi. Vedle unikátní hodnoty dokumentární mají Holomíčkovy fotografie i mimořádnou kvalitu uměleckou.
Kniha Album Václav zahajuje řadu Holomíčkových fotografických alb, jež budou postupně vycházet v nakladatelství Torst.

http://www.torst.cz/czech/detail.php?pk=709Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Bohdan Holomíček: Album Václav (fotografie Václava Havla)