Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Bím 75 (Novoměstská radnice podruhé) / Ohlédnutí II

14. 12.-30. 1. / Novoměstská radnice / Malba

Do 30. 1. 2022 je v Galerii Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná velmi zajímavá  a krásná výstava Bím 75 (Novoměstská radnice podruhé) / Ohlédnutí II.

Tomáš Bím, český malíř, grafik a ilustrátor, má své obrazy na celém světě, jeho díla jsou zastoupena v galeriích, muzeích a soukromých sbírkách. Kunsthistorik prof. František Dvořák ho před mnoha desetiletími zařadil mezi představitele magického realizmu, jeho inspirací byli američtí precizionisté, ti toho moc nenamluvili, o jejich charakteru a duši mluvily jejich obrazy. Stejný je i Tomáš Bím.

Zúčastnil se stovek výstav doma i v zahraničí, ilustroval mnoho knih a časopisů, jeho plakáty jsou známy široké veřejnosti, je nejpilnějším tvůrcem Ex Libris, absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku, USA a mnohde jinde. Po mnoha letech, kdy Tomáš Bím tvořil v pražských ateliérech, žije a maluje u své milované Berounky v Letech.

Je to hodně dávno, co o něm František Dvořák řekl, že na jeho výstavách se mluvit nemusí, o světě plném barevných radostí a příjemných nadějí vše vypovídají jeho obrazy. Nedávno mu bylo pětasedmdesát a té radosti rozdal světu kolem sebe vrchovatě.

https://tomasbim.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Bím 75 (Novoměstská radnice podruhé) / Ohlédnutí II