Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Barrandov Studio: 90 let od první klapky

Do 31. 8. 2023 je v Galerii umění Karlovy Vary, Goethova stezka 6, Karlovy Vary, přístupná velmi zajímavá výstava Barrandov Studio: 90 let od první klapky.

Výstava připravená v rámci jubilea 90. výročí založení seznamuje s příběhem prvních a posledních deseti let Barrandov Studia, jednoho z největších a nejstarších filmových studií v Evropě, jak jej vyprávějí fotografie, kostýmy a rekvizity ze známých českých i zahraničních filmů obou dekád. Výstava filmového studia Barrandov je skvělou příležitostí k nahlédnutí do historie i současnosti českého filmového průmyslu obecně. V galerii se tak můžete dozvědět, proč je barrandovské studio i nadále významným hráčem evropského filmového průmyslu.

Součástí je také projekce, ve které můžete nahlédnout do zákulisí výroby současných filmů a seriálů, na kterých společně pracovali jak barrandovští, tak i ti nejlepší ze společnosti UPP – největšího trikového studia nejen v ČR, ale i ve střední Evropě. Zároveň je ke shlédnutí i dokument, který Barrandov Studio natočilo společně s Českou televizí právě k výročí první klapky.

Návštěvníci si mohou z výstavy odnést také „noviny“ s podrobnějšími informacemi jak o začátcích studia, tak i o jeho současnosti.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Barrandov Studio: 90 let od první klapky