Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Barbora Liška Karpíšková – Liška je červená

Do 12.7.2018 můžete v uměleckém knihkupectví Page Five, Veverkova 5, Praha 7, zhlédnout zajímavou výstavu Barbory Lišky Karpíškové – Liška je červená.

Studenka fotografie na Fakultě Designu a Umění Ladislava Sutnara, Barbora Liška Karpíšková, od počátku své tvorby pociťovala potřebu vyjádření se pomocí červené barvy.
Fascinace červenou barvou vyústila v posledním roce u Barbory přímo k posedlosti. Rozhodla se proto vzdát této pro ní magické barvě hold ve své diplomové práci. Stala se sběratelkou všeho červeného s čím se vizuálně potkávala. Vznikl tak soubor až pěti set fotografií, které Barbora uveřejňovala na svém instagramu s hashtagem #liškaječervená. Časem jí však tento způsob přestal uspokojovat, co podnítilo vznik červeného deníku jejích úlovků ve formě knihy.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Barbora Liška Karpíšková – Liška je červená