Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Ateliéru fotografie II UMPRUM

Do 20.5.2021 bude v Art & Event Gallery Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8.patro výtahem, přístupná velmi zajímavá výstava Ateliéru fotografie II UMPRUM.

Jako blesk z čistého nebe připluje černá labuť a převrátí naše životy naruby. Vznešeného bílého ptáka můžeme potkat celkem běžně. Jeho absentující černý protějšek v minulosti vyvolal domněnku, že nemůže existovat. Když ho v roce 1697 nizozemští průzkumníci přivezli ze západní Austrálie do Londýna, všechny tím udivili. Lidé narazili na zásadní problém indukce. Na základě toho, že jsme nikdy neviděli černou labuť nemůžeme soudit, že neexistuje. Ekvivalentně se znalostí minulosti nedokážeme předvídat budoucí události. Černou labuť jako metaforu důležitého nepředvídatelného dění popsal americko-libanonský vědec Nasim Taleb. Nad jejími účinky se zamýšlejí také studenti Ateliéru fotografie II UMPRUM na stejnojmenné výstavě.

Vystavující studenti: Jakub Delibalta, Alžběta Chrudimská, Ondřej Kubeš, Iurii Ladutko, Samuel Petráš, Miriam Pružnicová, Matěj Racek, Markéta Slaná, Kateřina Sýsová, Viktorie Macánová, Agnes Willow, Adéla Zlámalová, Barbora Žentelová

Online prohlídkaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Ateliéru fotografie II UMPRUM