Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Anna Hulačová, Petra Janda: Feeding the Soil

25. 11.-14. 1. / Drdova gallery / Instalace

Do 14. 1. 2023 je v POP-UP Galerii AVU, Křížkovského 10, Praha 3, přístupná (s vánoční a novoroční pauzou) velmi zajímavá výstava Anny Hulačové a Petry Janda: Feeding the Soil.

Kurátorský text Mariany Serranové:

Společná instalace soch Anny Hulačové a objektů Petry Jandy konfrontuje dva odlišné přístupy k materiálům i tvarům. Obě umělkyně přitom naopak spojuje téma tělesnosti a přírody v kontextu doby, která se vypořádává s dopady toxicity a technologií na životní prostředí a naše vnitřní procesy. Obě vycházejí ze znalosti přírody, využívání jejích zdrojů a vzájemné provázanosti organického a anorganického světa.

Jsme v pokušení myslet si, že rostlinný svět, s nímž jsme srostlí citlivostí všech smyslů i trávicím traktem, nás ovládá z hlubin kořenů skrytých v podzemí.

V rámci vernisáže se uskutečnila performance Dariny Alster:

Objekt, který Petra nazvala Safe Space, se mi během podzimu začal objevovat v mysli jako obraz osobních hranic, u kterého nezažívám pocit omezení.

Není to ani zeď, ani závora, ani plot; je to prostě šlahoun, jehož se toužím dotýkat a jít, kam mne vede ‒ ale zároveň vím, že je křehký a že ho nesmím zničit. Kdyby se Vlákno přerušilo, bylo by po všem. Cítím touhu a zároveň potřebu to Vlákno chránit. Nedokážu na ně myslet jinak než tělesně. Jeho existence mi poskytuje útočiště. Shelter. Safe space, bezpečný prostor, je tu díky dobrým osobním hranicím. Prostor pro hru, vášeň i možnost interpretace…

Mariana SerranováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Anna Hulačová, Petra Janda: Feeding the Soil