Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Alžbeta Kováčiková: Pohádce

Do 3.4.2016 bude v galerii NIKA – malá galerie UMPRUM / VŠUP, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná výstava Alžběty Kováčikové: Pohádce.

Malá galerie NIKA (UMPRUM/VŠUP) vás srdečně zve ke zhlédnutí výstavy Alžbety Kováčikové, studentky ateliéru textilní tvorby: Pohádce

Soubor předmětů, které v galerii NIKA vystavuje Alžbeta Kováčiková, pracuje s kontrasty měkkého a ostrého, krásného a špatného, užitého a volného umění. Tyto prvky stavěné často do protikladů jsou propleteně přítomny i v našich životech. Autorka poukazuje téměř melancholickým způsobem na přerůstání oné negativní strany, eskalující až v domácí násilí. Snaží se však zároveň jeho dopady zmírnit ohlazením předmětů. Jejich obrůstání bavlnkou je podobné práci paměti, změkčující ostré rány způsobené v minulosti. Vystavený koberec představuje užitou polohu autorčiny práce, doplňujíce pohádkové relikty o rovinu dětského pozorovatele. Právě postava dítěte, bezmocného, ale plně zúčastněného aktéra výbuchů ve světě dospělých, se stává stěžejním pozorovacím úhlem odehraného příběhu, stejně jako rukojmím jednotlivých střepů.

/Tereza Hrušková/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Alžbeta Kováčiková: Pohádce