Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Alfons Mucha / Jarmila Mucha Plocková / Řemeslo & Kontinuita (Karlovy Vary)

Do 2.9.2018 bude v Muzeu Karlovy Vary, Nová louka 23, Karlovy Vary, přístupná krásná a zajímavá výstava Alfons Mucha / Jarmila Mucha Plocková / Řemeslo & Kontinuita.

Jedná se o jedinečnou výstavu vzdávající hold uměleckému řemeslu a to v návaznosti na dílo Alfonse Muchy v díle jeho vnučky Jarmily Mucha Plockové. Vzácné dědictví představuje rodovou i řemeslnou kontinuitu od plakátů a návrhů světoznámého umělce po autorskou tvorbu jeho pokračovatelky. Spatříte originální šperky podle nezrealizovaných návrhů Alfonse Muchy a také vlastní tvorbu šperkařskou, sochařskou, sklářskou i textilní. Všechna umělecká díla jsou výsledkem mnoha uměleckých řemesel, kterým je na výstavě vznesen hold. Výstavu podpořilo Barrandov Studio, a.s.

Na obrázcích jsou realizace Jarmily MUCHA Plockové s využitím návrhů Alfonse Muchy, na návrhy získala vnučka autorská práva.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Alfons Mucha / Jarmila Mucha Plocková / Řemeslo & Kontinuita (Karlovy Vary)