Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Adolf Lachman: Mechoboti

Do 19.9.2016 bude v Oblastní galerii Liberec, Masarykova 14, Liberec 1, přístupná výstava Adolfa Lachmana: Mechoboti.

Fantastický svět plný motorů a mechanických součástek, obrazy dokonalých strojů s neurčitou funkcí, zdánlivý chaos a punk. Takový je svět Adolfa Lachmana, ilustrátora jedné z nejslavnějších českých počítačových her Machinarium. Digitální ilustrace Adolfa Lachmana, které vynikají precizním až hyperrealistickým pojetím, bývají nejčastěji řazeny k tzv. diesel punku. Všechny stroje odkazující často k industriálu 40. let mají ale společný základ a inspiraci – svět přírody.

Adolf Lachman o sobě píše:

Absolvoval jsem Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze a Akademii výtvarných umění(ateliér klasických malířských technik). Už během studií jsem se vedle malby začal věnovat plastikám a taktéž intenzivně počítačové grafice. Po ukončení vysoké školy jsem odešel na volnou nohu a souběžně se svou volnou tvorbou jsem spolupracoval jako grafik se softwarovými firmami. V současné době se výtvarně realizuji prostřednictvím kreslených ilustrací upravených v počítači, trojrozměrných objektů, a jako grafik počítačových her. V roce 2008 jsem se stal členem herního nezávislého vývojového týmu Amanita Design a podílel jsem se na vývoji hry Machinarium.

Nepravidelně vystavuji na skupinových i samostatných výstavách. Fascinují mě roboti, staré mechanismy, a vize bizarního biomechanického světa, kde se prolínají dieselpunkové a steampunkové technologie společně s tajuplnými přírodními fragmenty.

Od roku 2005 žiji střídavě v Pardubicích a v Praze.

Naleznete mne i na facebooku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Adolf Lachman: Mechoboti