Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Adam Štech – Adams Family (žel již skončeno)

27. 5.-27. 6. / Galerie Petr Novotný / Malba

Ve dnech 27.5. – 27.6.2020 se v Galerii Petr Novotný, Heřmanova 35, Praha 7 (kousek nad Veletržním palácem), konala velmi zajímavá a hustá výstava Adama Štecha – Adams Family.

Adam Štech se narodil v roce 1980 v Podbořanech. V letech 2001 až 2008 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Jiřího Sopka a Vladimíra Skrepla. V současnosti žije a pracuje v Praze. 

Štech ve své tvorbě čerpá z historického odkazu klasické malby, obrazy dekonstruuje a posléze ve vlastní malbě znovu skládá, ovšem již v jiném kontextu a s posunutým významem. Výsledkem jsou šťavnatě namalované obrazy, surreálně působící, ovšem se zcela jinými východisky než v surrealismu. Malba je to tedy výrazně konceptuální, ale zároveň i výrazně malířská. Výstava představuje obrazy, namalované v poslední době právě pro tuto příležitost. Obsahově se malba od hlavního tématu poslední doby, jímž byla osobní a rodinná mytologie, rozšiřuje směrem k mytologii politické, historické. Nechybí ani ukázka mozaikové malby, která měla premiéru na jeho minulé výstavě zde v roce 2017, pozapomenuté techniky, kterou autor oživil a znovu po svém uchopil. Autor sám k výstavě uvádí: „The Addams Family je komediální, rodinný seriál s horrorovými prvky. S dětmi a manželkou jsem zhruba 3-4 dny v týdnu. Zbytek týdne jsem v ateliéru. U malování poslouchám hudbu. Každé ráno čtu zprávy, většinou z politiky.”

Adam Štech absolvoval AVU před dvanácti roky. Za tuto dobu si dokázal získat pevné místo na zdejší výtvarné scéně, stal se žádaným autorem, a to jak ze strany sběratelů, tak kurátorů důležitých skupinových výstav.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Adam Štech – Adams Family (žel již skončeno)