Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava 11. Virtuální bienále Praha – Wake Up Call 2020

Do 9. 6. 2021 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra zajímavá výstava 11. Virtuální bienále Praha – Wake Up Call 2020.

Výstavu pořádají Galerie Mimochodem a FUD UJEP. 

Výstava Wake Up Call 2020 (Společenská výzva) jako téma 11. ročníku mezinárodního projektu Virtuální bienále Praha představuje vítězné plakáty ve dvou kategoriích – profesionálové a studenti vysokých uměleckých škol. Z formálního hlediska se jedná o černo-bílá provedení s důrazem na kresbu. Obsahově se pak tvůrci prostřednictvím plakátů vyjadřují k současnosti jako výzvě pro změnu chápání okolního světa. Plakát je nahlížen jako komunikační prostředek ve veřejném prostoru a tak toto médium v rámci prezentace v Galerii Mimochodem nabývá ještě většího významu.

Vystavující:
– NADIA CERUTI (Itálie)
– TEIJA TUULIKKI HOHL (Rakousko)
– XU MENG (Čína)
– BARBORA NĚMCOVÁ (Česká republika)
– SZYMON SZYMANKIEWICZ (Polsko)
– QUENTIN ROUSSEL (Francie)
– SIQING YANG (Čína)

Kurátorka a autorka koncepce: Lenka Sýkorová
Spolukurátorka: Maro Hajrapetjan
Mezinárodní porota: Thierry Sarfis (Francie, předseda poroty), Pekka Loiri (Finsko), Li Xu (Čína), Yasha Rozov (Izrael) a Laze Tripkov (Makedonie)
Virtuální galerie: wake-up-call-2020.tumblr.com

Výstava vznikla s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Altánu Klamovka, Domova sociálních služeb Vlašská, Sprinter studia v Praze a ArtMap.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava 11. Virtuální bienále Praha – Wake Up Call 2020