Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Helena Hrušková: Cestou imprese

Do 12.7.2015 bude v Hradčanské galerii Josefa Kalouska, Hradčanské náměstí 12, Praha 1, přístupná výstava Heleny Hruškové: Cestou imprese. Výstava se koná u příležitosti šedesátých narozenin autorky.

Akademická malířka Helena Hrušková-Štefková narozena 1955 Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Františka Jiroudka v letech 1976 – 1982.

Vyrůstala v umělecké rodině : otec akademický sochař Miloš Hruška, matka akademická malířka Helena Hrušková – Slavíková. Dcera zdědila jejich vlohy a k vývoji jejího talentu se podstatně podílel i pobyt v Orlických horách, kde trávila své dětství.

Malířčiny olejové malby s lučními květy, lesy a potůčky v různých ročních dobách jakoby zahalené do mlhy, nás přenesou do úplně jiného nezkaženého světa. Oči si při pohledu na ně odpočinou a mysl se uklidní.

Věnuje se převážně malbě, a to olejům na plátně. Také se vyjadřuje pastelem.

Maluje také portréty.

Ve své přesvědčivosti mohou tyto obrázky svádět i k představě a pocitu, že namalované květy vydávají svou vůni. Autorka vystavuje pravidelně samostatně a účastní se i skupinových výstav doma i v zahraničí. Svými obrazy je zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA, Japonsku atd. Akademická malířka H.Hrušková-Štefková je členkou Jednoty umělců výtvarných a členkou výtvarné skupiny Femina. V roce 2003 obdržela cenu Masarykovy akademie umění za svoji dosavadní uměleckou činnost.

http://hruskova-stefkova.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Helena Hrušková: Cestou imprese