Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž ZYPR – Zippy Young Progressive Restless

8. 11.-11. 12. / Champagnería / Malba

Do 11. 12. 2021 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava ZYPR / Nick Zypr / – Zippy Young Progressive Restless.

NICK ZYPR / @zypr.art
Jezdec zdrhovadla
Nick Zypr (*1986) je vícestranný autor vycházející z graffiti a street artu. Zypr je silná značka, jež autor používá řádově dvě desítky let. Zypr je pseudonym umělce, který ho zároveň pohltil a stal se jeho celým jménem.
Zippy Young Progressive Restless
Je navazujícím výstavním projektem k uskutečněné výstavě roku 2017 v Galerii FONS v Pardubicích. Kde proběhl křest několikaleté zpětné tvorby významu názvu značky ZYPR, jakožto zkratky. Jež se ustálil na přelomu roků 2016 a 2017. Název tak vychází ze spojených vlastností, v přímém překladu: živý/čilý, mladý, postupující/pokrokový, neklidný/netrpělivý.
ZYPR je art a design, produkt a servis. Mezioborová platforma již ze své vlastní podstaty bytí. ZYPR je brand, který se neomezuje ale vymezuje. Jak konkrétní spolupráci, tak zastávajícím postojům. Řeší témata ve vztahu k přírodě a člověku, recyklace a udržitelnosti. Budování kvalit a hodnot staví nad kvantitu a kapitální rychlost dnešního světa, která vytváří nekontrolovatelnou nadprodukci nekvalitního zboží a komodit, čímž lze hovořit o přímé výrobě neužitečného konzumního odpadu. ZYPR je neomezeně otevřenou, avšak výběrovou spoluprací vysokých hodnot a kvalit s dopadem na historii a budoucnost, kterou nelze srovnávat.
To čím není a čemu se vymezuje v negativním smyslu jsou náhodná nepřátelská uskupení vzájemně se plácajících egomaniaků po zádech k udržení konsenzu o klientelismu, napojení na spolupráce s pozadím totalitních režimů, tvrdý byznys bez sebereflexe a uznání vlastní chyby, dlouhodobě plánovaná skrytá manipulace ve vlastní prospěch, navyšování nákladů v mechanizmu praní špinavých peněz z nelegalních činností jako je kuplířství, prodej drog, hazard, korupce…
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž ZYPR – Zippy Young Progressive Restless